בלוג טיולים

מה עושים עם ילדים קטנים ביום שרב? בכל מהדורות החדשות דיווחו על אחד השבועות החמים בשנה. מסלולים רבים בחורש נסגרו. ולמרות שמדבר יהודה הוא אחד האיזורים החמים בארץ, ידעתי שברגע שנגיע למים - נהיה באושר גדול. וכך היה  
 

בעוד שכולם נסעו בחג לסיני, אנחנו נסענו למכתש. נכון אין פה ים, אבל יש פה עוצמות טבע שנכנסות ללב.

מה עושים בדרום רמת הגולן כשקר וגשום (ובעצם גם ביום יפה)? שלושה מקומות מקסימים עם או בלי ילדים

אז לאן הולכים לעשות קמפינג עם ילדים (או בלי) בקיץ החם והמיוזע שלנו? תשובה: הגובה כן קובע! 

סוף סוף הגיעה העונה שאני הכי אוהבת, הכל הופך ירוק ופורח, ואני לא אתן לכם (ולעצמי) לפספס אותה. קבלו יום טיול מאושר.

September 09, 2016

הערבה איכשהו תמיד נשארת מחוץ למסלול הטיולים הקבוע שאני מדריכה, ואני איכשהו לא הייתי שם (לא נעים להודות) כבר כמה שנים. נסעתי לחגוג שם יומהולדת 30 וחזרתי עם כמה גילויים.

למרות שגדלתי במזכרת בתיה השכנה, רמלה תמיד הייתה עבורי עיר שעוברים לידה – או מקסימום, נכנסים לקנות חומוס חליל, ויוצאים. הגעתי לשם הפעם כדי להכין סיור לחבר'ה אמריקאים בנושא איסלאם. היו הפתעות

כל השנה אני מחכה לתקופה הזאת – רוב הגשמים כבר ירדו, הכל ירוק זוהר, הפרחים משתוללים, ומזג אויר שזועק שנצא החוצה ולא ניחנק בבתים. תל שוכה ותל גזר הם שני מקומות שכדאי להכיר.

מי שייצא להסתובב בשוק מחנה יהודה במוצאי שבת, יגלה להפתעתו שיש חיים גם אחרי שהבאסטות נסגרות. ואיזה חיים. מאות צעירים יושבים בבארים ובתי קפה בסמטאות השוק, מוזיקה טובה וראש טוב, ואת כל זה מקשטת גלריה מרהיבה של ציורי רחוב על גבי תריסי הבאסטות. תפסתי לשיחה את ברל האן שהגה את הפרויקט, והוא סיפר לי איך הוא וסולומון סוזה, האמן שצייר את הציורים, הפכו את המקום לשוק עם שיק.

יש מעט מקומות בארץ שכשאני מגיעה אליהם אני מרגישה שאני בכלל לא בארץ. מנזר סנט ג'ורג' במדבר יהודה, הוא אחד מהם. ועוד לא הגענו לדבר על מומיית הנזיר הרומני שנחה שם באחד החדרים...

Please reload

שלום, שמי דפנה
לא מעט אנשים שאני פוגשת בטיולים שואלים אותי - מה, זאת העבודה שלך? כן, אני עונה. ואת בטח מדריכה גם בחו"ל, לא? לא לא, רק בארץ. מה את לא רוצה להדריך בחו"ל? זה הכי כיף. לא, לא - אני רוצה להדריך בארץ. מה, יש מספיק מה להראות פה? או-הו! אני עונה.

תוכלו למצוא כאן חוויות יוצאות דופן מהטיולים שלי, מסלולים מומלצים, מפגשים מעניינים שהיו לי עם דמויות בדרך, המלצות לאוכל טעים, ועוד דברים שעושים חשק לצאת ל-ט-י-י-ל-!